Работно Време: Понеделник - Петок 09:00 - 17:00

Mercedes - Benz G63 AMG ARES Design

SOLD OUT
Mercedes Benz G63 AMG ARES Design

Карактеристики

 • Модел : Mercedes Benz G63 AMG ARES

 • Година на производство : 2016

 • Поминати километри : 14000.00

 • Состојба : Користено

 • Зафатнина на мотор (cc) : 5500.00

 • Боја на каросерија : Бела

 • Боја на ентериер : Кафеава

 • Материјал на ентериер : Кожа

 • Гориво : Бензин

 • Менувач : Автоматски

 • Тип на каросерија : Теренец - SUV

 • Број на седишта : 5.00

*Можност за купување на лизинг.

Опис

Опрема на возилото:                               

 • Polar White
 • внатрешност – Italian leather Nappa
 • внатрешна декорација – dark brown ash wood
 • волан – dark brown ash wood
 • 22” алуминиумски тркала
 • издувен систем – ARES exhaust side inox pipe
 • преден и заден браник – карбон во боја на каросерија
 • преден спојлер и маска – карбон
 • странични лајсни – карбон
 • капак на моторот – карбон
 • Ares модификација на внатрешност – целосна модификација со премиум квалитет на кожа (NAPPA), модифицирана предна и централна конзола + задна клупа повлечена за 20цм за поголем комфор на просторот за нозе
 • engine upgraded