Работно Време: Понеделник - Петок 09:00 - 17:00

Mercedes Benz S400d L 4Matic

Mercedes Benz S400d L 4Matic

Карактеристики

 • Модел : Mercedes Benz S400d L 4Matic

 • Година на производство : 2018

 • Поминати километри : 49000

 • Состојба : Користено

 • Зафатнина на мотор (cc) : 2925

 • Силина на мотор (KW) : 250

 • Силина на мотор (HP) : 340

 • Боја на каросерија : Црна

 • Боја на ентериер : Црна

 • Материјал на ентериер : Кожа

 • Гориво : Дизел

 • Менувач : Автоматски

 • Тип на каросерија : Седан

 • Број на седишта : 4

Цена: 90 000€

Цена во денари: 5 553 000 МКД

*Можност за купување на лизинг.

Опис

 • Black metallic color
 • Black Leather Interior 
 • Chrom-Pack interior
 • 20” Allu Wheels 
 • AMG Line exterior
 • exclusive interior
 • Park assist with 360 camera
 • 4 zone climatronic
 • Ambient light
 • Panoramic sun roof
 • Multibeam led lights
 • Soft Close 
 • Heated and ventilated front seats
 • Heated back seats
 • Burmaster sound system