Работно Време: Понеделник - Петок 09:00 - 17:00

Audi A8 50TDI Quattro

SOLD OUT
Audi A8 50TDI Quattro

Карактеристики

 • Модел : Audi A8 50TDI Quattro

 • Година на производство : 2018

 • Поминати километри : 56000.00

 • Состојба : Користено

 • Зафатнина на мотор (cc) : 2967.00

 • Силина на мотор (KW) : 210.00

 • Силина на мотор (HP) : 286.00

 • Боја на каросерија : Бела

 • Боја на ентериер : Кафеава

 • Материјал на ентериер : Кожа

 • Гориво : Дизел

 • Менувач : Автоматски

 • Тип на каросерија : Седан

 • Број на седишта : 5.00

Цена: 80 000€

Цена во денари: 4 936 000 МКД

*Можност за купување на лизинг.

Опис

 • Metallic White color
 • Brown leather valetta interior
 • 20" alluminium wheels
 • Servo closing doors
 • HD Matrix Lights
 • Audi Virtual cockpit 
 • 360 view camera
 • Head-Up display
 • Ambient lighting
 • Air suspension
 • Panorama glass sunroof
 • Keyless entry
 • Navigation system Plus MMI
 • Heated and ventilated seats
 • Rear heated seats