Работно Време: Понеделник - Петок 09:00 - 17:00

BMW 730d xDrive

SOLD OUT
BMW 730d xDrive

Карактеристики

 • Модел : BMW 730d xDrive

 • Година на производство : 2019

 • Поминати километри : 24000.00

 • Состојба : Користено

 • Зафатнина на мотор (cc) : 2993.00

 • Силина на мотор (KW) : 195.00

 • Силина на мотор (HP) : 265.00

 • Боја на каросерија : Сива

 • Боја на ентериер : Кафеава

 • Материјал на ентериер : Кожа

 • Гориво : Дизел

 • Менувач : Автоматски

 • Тип на каросерија : Седан

 • Број на седишта : 5.00

Цена: 95 000€

Цена во денари: 5 861 500 МКД

*Можност за купување на лизинг.

Опис

 • Bernina Grau Metallic BMW color
 • Brown leather interior
 • 19" Allu wheels
 • Exterior-Design Pure Excellence
 • Soft close doors 
 • Electric seats with Massage
 • Heated and ventilated front seats
 • Ambient light
 • Electric panoramic sunroof 
 • Driving Assistant Professional
 • Park assistant plus
 • BMW Head-Up display 
 • Harman Kardon Surround Sound System
 • BMW display key