Работно Време: Понеделник - Петок 09:00 - 17:00

Audi A8L 50TDI Quattro

SOLD OUT
Audi A8L 50TDI Quattro

Карактеристики

 • Модел : A8L 50TDI Quattro

 • Година на производство : 2018

 • Поминати километри : 23000.00

 • Состојба : Користено

 • Зафатнина на мотор (cc) : 2967.00

 • Силина на мотор (KW) : 210.00

 • Силина на мотор (HP) : 286.00

 • Боја на каросерија : Црна

 • Боја на ентериер : Темно кафеава

 • Материјал на ентериер : Кожа

 • Гориво : Дизел

 • Менувач : Автоматски

 • Тип на каросерија : Седан

 • Број на седишта : 5.00

Цена: 85 000€

Цена во денари: 5 244 500 МКД

*Можност за купување на лизинг.

Опис

 • Brilliant black color
 • Brown leather valetta interior
 • 20" alluminium wheels
 • Servo closing doors
 • Rear view camera
 • Head-Up display
 • Ambient lighting
 • Air suspension
 • Panorama glass sunroof
 • Keyless entry
 • Navigation system Plus MMI
 • Bang&Olufsen premium sound system