Работно Време: Понеделник - Петок 09:00 - 17:00

Porsche Panamera Turbo S Executive Long 4.0

SOLD OUT
Porsche Panamera Turbo S Executive Long 4.0

Карактеристики

 • Модел : Panamera Turbo S

 • Година на производство : 2017

 • Поминати километри : 65000.00

 • Состојба : Користено

 • Зафатнина на мотор (cc) : 4000.00

 • Силина на мотор (KW) : 500.00

 • Силина на мотор (HP) : 680.00

 • Боја на каросерија : Бела

 • Боја на ентериер : Бела

 • Материјал на ентериер : Кожа

 • Гориво : Хибрид - Бензин

 • Менувач : Автоматски

 • Тип на каросерија : Седан

 • Број на седишта : 4.00

Цена: 155 000€

Цена во денари: 9 563 500 МКД

*Можност за купување на лизинг.

Опис

 • Опрема на возилото:                          
 • металик бела боја на каросерија
 • 21” алуминиумски тркала
 • адаптивна воздушна суспензија
 • керамички кочници
 • спортски издувен систем black
 • голем карбонски пакет
 • серво затворање на вратите
 • електричен панорамски кров
 • спортски седишта
 • греење на предни и задни седишта
 • вентилација и масажа на предни и задни седишта
 • јонизатор во кабина
 • 4 зонски клима уред
 • burmester 3D sound
 • entertainment + TV
 • затемнети стакла
 • matrix LED светла
 • Night vision
 • адаптивен темпомат
 • Line assistance
 • продолжена гаранција