Работно Време: Понеделник - Петок 09:00 - 17:00

Audi A8 50TDI Quattro 210kw

SOLD OUT
A8 50TDI Quattro 210kw

Карактеристики

 • Модел : A8 50TDI Quattro 210kw

 • Година на производство : 2019

 • Поминати километри : 28500.00

 • Состојба : Користено

 • Зафатнина на мотор (cc) : 3000.00

 • Силина на мотор (KW) : 210.00

 • Силина на мотор (HP) : 286.00

 • Боја на каросерија : Сива

 • Боја на ентериер : Црна

 • Материјал на ентериер : Кожа

 • Гориво : Дизел

 • Менувач : Автоматски

 • Тип на каросерија : Седан

 • Број на седишта : 5.00

Цена: 85 000€

Цена во денари: 5 244 500 МКД

*Можност за купување на лизинг.

Опис

Опрема на возилото:                                 

 • Grey metallic
 • Sport exterior package
 • Alloy rims 20” (10 parallel spokes)
 • Adaptive cruise control - Plus
 • Keyless entry system
 • Ambient lighting 
 • MMI Navigation plus with MMI touch
 • Multiple Matrix beam
 • Panorama roof
 • Head-Up display
 • 4-zone comfort automatic climate control
 • Comfort seat - Valcona leather
 • Seat heating front and rear
 • Seat ventilation and massage function at the front
 • Auxiliary heating
 • Extended warranty