Работно Време: Понеделник - Петок 09:00 - 17:00

Audi Q8 50TDI Quattro 210kw

SOLD OUT
Audi Q8 50TDI Quattro 210kw

Карактеристики

 • Модел : Q8

 • Година на производство : 2019

 • Поминати километри : 50.00

 • Зафатнина на мотор (cc) : 3000.00

 • Силина на мотор (KW) : 210.00

 • Силина на мотор (HP) : 286.00

 • Боја на каросерија : Црна

 • Боја на ентериер : Црна

 • Материјал на ентериер : Кожа

 • Гориво : Дизел

 • Менувач : Автоматски

 • Тип на каросерија : Теренец - SUV

 • Број на седишта : 5.00

Цена: 108 000€

Цена во денари: 6 663 600 МКД

*Можност за купување на лизинг.

Опис

 • Опрема на возилото:                                    
 • металик црна боја на каросерија
 • кожен интериер со спортски предни седишта
 • 22” алуминиумски тркала Stern Design
 • адаптивна воздушна суспензија
 • ММI навигација со MMI touch
 • Audi Phone box
 • адаптивен темпомат
 • греено предно ветробранско стакло – топлотно и звучно изолирачко
 • паркинг сензори со задна камера
 • затемнети задни стакла
 • S-line надворешен пакет
 • S-line спортски пакет
 • спортски предни седишта загревани со меморија
 • хромирани кровни носачи
 • електрично затворање на багажната врата
 • електрична кука за влечење