Работно Време: Понеделник - Петок 09:00 - 17:00

Range Rover Sport 3.0SDV6 HSE

SOLD OUT
Range Rover Sport 3.0SDV6 HSE

Карактеристики

 • Модел : Range Rover Sport HSE

 • Година на производство : 2016

 • Поминати километри : 90000.00

 • Состојба : Користено

 • Зафатнина на мотор (cc) : 3000.00

 • Силина на мотор (KW) : 190.00

 • Силина на мотор (HP) : 258.00

 • Боја на каросерија : Црна

 • Боја на ентериер : Бела

 • Материјал на ентериер : Кожа

 • Гориво : Дизел

 • Менувач : Автоматски

 • Тип на каросерија : Теренец - SUV

 • Број на седишта : 5.00

Цена: 50 000€

Цена во денари: 3 085 000 МКД

*Можност за купување на лизинг.

Опис

Опрема на возилото :

 • металик боја на каросерија
 • 21" алуминиумски тркала
 • кожен интериер
 • LED светла 
 • navigation pro
 • пиано финиш на внатрешни елементи
 • електрика и греење на седишта