Работно Време: Понеделник - Петок 09:00 - 17:00

Range Rover Velar SE 300D

SOLD OUT
Range Rover Velar SE 300D

Карактеристики

 • Модел : Range Rover Velar SE 300D

 • Година на производство : 2017

 • Поминати километри : 36000.00

 • Состојба : Користено

 • Зафатнина на мотор (cc) : 3000.00

 • Силина на мотор (KW) : 221.00

 • Силина на мотор (HP) : 300.00

 • Боја на каросерија : Бела

 • Боја на ентериер : Црна

 • Материјал на ентериер : Кожа

 • Гориво : Дизел

 • Менувач : Автоматски

 • Тип на каросерија : Теренец - SUV

 • Број на седишта : 5.00

Цена: 75 000€

Цена во денари: 4 627 500 МКД

*Можност за купување на лизинг.

Опис

Опрема на возилото :

 • 21" алуминиумски тркала
 • кожен интериер црн
 • надворешен црн пакет
 • електричен панорамски кров
 • LED светла
 • navigation pro
 • meridian sound system
 • пиано финиш на внатрешни елементи
 • електрика и греење на предни седишта