Работно Време: Понеделник - Петок 09:00 - 17:00

Audi A8L 50TDI Quattro 210kw

SOLD OUT
Audi A8L 50TDI Quattro 210kw

Карактеристики

 • Модел : A8L 50TDI Quattro 210kw

 • Година на производство : 2017

 • Поминати километри : 18500.00

 • Состојба : Користено

 • Зафатнина на мотор (cc) : 3000.00

 • Силина на мотор (KW) : 210.00

 • Силина на мотор (HP) : 286.00

 • Боја на каросерија : Темно плава

 • Боја на ентериер : Бела

 • Материјал на ентериер : Кожа

 • Гориво : Дизел

 • Менувач : Автоматски

 • Тип на каросерија : Седан

 • Број на седишта : 5.00

Цена: 94 500€

Цена во денари: 5 830 650 МКД

*Можност за купување на лизинг.

Опис

Опрема на возилото:                                 

 • металик боја на каросерија
 • надворешен пакет хром
 • 20” алуминиумски 5-краки тркала
 • адаптивна воздушна суспензија
 • серво затворање на вратите
 • ММI навигација со MMI touch
 • адаптивен темпомат
 • електричен панорамски кров
 • греено предно ветробранско стакло – топлотно и звучно изолирачко
 • електрични завеси за заштита од сонце на странично и задно стакло
 • кожен интериер Valcona White
 • електрични предни и задни седишта со меморија
 • греење на предни и задни седишта
 • вентилација и масажа на предни и задни седишта
 • додатоци од кожа
 • јонизатор и ароматизер
 • камера напред и позади
 • head-up дисплеј
 • автоматски клима уред 4 зонски
 • дополнително загревање со далечинска команда
 • Bang & Olufsen advanced sound system with 3D
 • rear seats entertainment
 • digital TV
 • продолжена гаранција 5 години