Работно Време: Понеделник - Петок 09:00 - 17:00

BMW 730L d xdrive

SOLD OUT
BMW 730L d xdrive

Карактеристики

 • Модел : BMW 730L d xdrive

 • Година на производство : 2016

 • Поминати километри : 80000.00

 • Состојба : Користено

 • Зафатнина на мотор (cc) : 3000.00

 • Силина на мотор (KW) : 195.00

 • Силина на мотор (HP) : 265.00

 • Боја на каросерија : Темно сива

 • Боја на ентериер : Кафеава

 • Материјал на ентериер : Кожа

 • Гориво : Дизел

 • Менувач : Автоматски

 • Тип на каросерија : Седан

 • Број на седишта : 5.00

Цена: 60 000€

Цена во денари: 3 702 000 МКД

*Можност за купување на лизинг.

Опис

Опрема на возилото:

 • металик темно сива боја на каросерија
 • кожен ентериер - exclusive Nappa leather
 • 18" алуминиумски тркала
 • LED светла
 • внатрешно амбиентално осветлување
 • 4 зонска клима во возилото
 • греење и вентилација на седишта
 • навигација
 • адаптивен круз контрол 
 • серво затворање на врати
 • ел. седишта со меморија